Sevgili Gençler…

Modern dünyamızda en büyük güç “bilgi”dir. Bu anlamda bilgiyi üretmek elbette çok mühimdir. Ancak şimdiye kadar oluşan bilgi yığını içerisinde doğru, yararlı ve özgün bilgiyi ayırt edebilmek bir o kadar önem arz etmektedir. Bilginin üretildiği yerlerden biri olan fen edebiyat fakülteleri, lisans düzeyinde ilgili alanlarda temel bilgilerin aktarımıyla birlikte, bilgiye nasıl ulaşılacağının öğretildiği bilim merkezleridir. Sizleri bu yönde nitelikli araştırmacılar olarak yetiştirmek öncelikli amaçlarımız arasındadır.

Bilimin merkezinde “insan” vardır. Tüm bilimler doğrudan ya da dolaylı bir yönüyle insana hizmet eder. Bilim adına üretilen her bilginin temel amacı budur. Gelecekte sizin de bu amaca katkı sunan birer bilim adamı olmanız hem en büyük temennimiz hem de yegâne amacımızdır.

Şunu unutmayın ki bilimin temelinde “merak” ve “şüphe” duygusu yatmaktadır. İnsanı her daim yeni şeyler üretmeye teşvik ve tahrik eden bu duygulardır. Bu şevki ve sorgulamacı yaklaşımı edinmek, bilim adamı olma yolunda atılan ilk adımdır. Bu adımı atacağınız ilk yer, üniversite olacaktır. Bu esnada yanınızda olacak olan bizler, sizin için elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın…

Hem üniversite hem de fakülte olarak yeni kurulmuş olmamıza rağmen genç ve dinamik bir ekibe sahibiz. Mevcut akademik ve idari kadromuzla, hızla gelişmekte olan fakültemizde birçok yeniliği birlikte yaşıyor, birlikte heyecanlanıyor ve birlikte seviniyoruz. Siz değerli gençlerin de bu duygularımıza ortak olmasını canı gönülden arzu ediyoruz. Hepinizi fakültemizde görmekten mutluluk duyarız.

Sevgilerimle…                                                                                            

                                                                                                                             Prof.Dr. İbrahim DEMİRTAŞ

                                                                                                                                              Dekan